اطلاعیه شماره 5 و اسامی پذیرفته شدگان دومین رقابت صوفی

آنچه پذیرفته شدگان برای تکمیل مراحل ثبت نام باید انجام دهند:

اسامی منتشر شده در سایت شاخه آماتوری به معنی ثبت نام نهایی نیست. برای انجام ثبت نام نهایی مراحل زیر سپری می شود:

۱- ارسال نامه الکترونیک (ایمیل) به پست الکترونیک sufi.competition@gmail.com، مبنی بر شرکت قطعی خود به همراه تکمیل کلیه اطلاعات مندرج در فرم مشخصاتی که علاوه بر نامه پذیرش به نشانی پست الکترونیک شرکت کننده ارسال می گردد، حداکثر تا 31 مرداد.

اگر در زمان ثبت نام نشانی پست الکترونیک خود را به درستی وارد نکرده باشید و یا نشانی الکترونیک شما دارای اشکال باشد، این ایمیل برای شما ارسال نشده است. بنابراین بایستی با ارسال یک ایمیل به نشانی الکترونیک sufi.competition@gmail.com ضمن معرفی خود، درخواست ارسال مجدد فرم مشخصات را بنمائید و در اسرع وقت نسبت به تکمیل و ارسال آن اقدام کنید.

در وارد کردن این اطلاعات بسیار دقت کنید، به ویژه مشخصات شناسنامه ای را کامل وارد کنید. این مشخصات جهت تهیه بیمه برای شرکت کننده لازم است و کامل نبودن آن به ضرر شرکت کننده خواهد بود. موارد خواسته شده را در خود فایل Word ارسالی به طور کامل و دقیق، با رسم الخط فارسی (و نه استفاده از حروف انگلیسی) تایپ کرده و پیش از ارسال، صحت عبارات وارد شده را حتماٌ کنترل کنید (به خصوص درباره شماره ملی و اطلاعات مربوط به ابزار رصدی).

حداقل گشودگی (قطر دهانه) ابزار رصدی، چه تلسکوپ و چه دوربین دوچشمی، برای شرکت در برنامه ۷۰ میلی متر است. توصیه می شود که شرکت کنندگان در رده دوربین دوچشمی به سراغ دوربین های با قطر شیئی بالاتر از 80 میلیمتر بروند و شرکت کنندگان در رده تلسکوپ نیز با ابزارهایی که گشودگی دهانه بیش از 6 اینچ دارند شرکت کنند.

این اطلاعات فقط از طریق ارسال ایمیل به نشانی الکترونیک sufi.competition@gmail.com دریافت می شود و ارائه اطلاعات به صورت تلفنی با تماس به دفتر انجمن پذیرفته نیست. عدم ارسال این اطلاعات حداکثر تا پایان 31 مرداد 87 به معنی انصراف متقاضی از شرکت در برنامه است.


۲- پرداخت مبلغ ثبت نام به حساب بانکی انجمن نجوم و ارسال اسکن رسید بانکی به نشانی الکترونیک sufi.competition@gmail.comحداکثر تا 31 مرداد 87. عدم ارسال تصویر رسید بانکی تا این تاریخ یا اطلاعات آن تا 31 مرداد به معنی انصراف شرکت کننده از دومین رقابت صوفی است. مبلغ ثبت نام برای اعضای شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران 30000 تومان و برای غیر اعضا 35000 تومان و برای شرکت کنندگان خارجی 50 دلار است. این مبلغ به شماره حساب انجمن: حساب جاری شماره ۲۳۶۵۵ بانک تجارت ، شعبه انقلاب/فلسطین (کد ۱۸۵) به‌نام انجمن نجوم ایران واریز می گردد. ارائه وجه واریزی به صورت حضوری در دفتر انجمن نجوم و یا در روز رقابت ممکن نیست.


۳- اطلاعات ارائه شده در فرم اینترنتی که رصدگر پر کرده است درست و مطابق واقعیت باشد و رصدگر قوانین شرکت در رقابت صوفی و رعایت اخلاق و نظم کار گروهی را برای هر چه بهتر برگزار شدن این برنامه را بپذیرد.
4- شرکت کننده در آغاز سفر اصل رسید بانکی خود را که پشت آن را نام نویسی و امضا کرده است به همکاران اجرایی برنامه ارائه کند.

موفقیت برگزاری رقابت صوفی ایران وابسته به نظم گروهی و همکاری با گروه برگزار کننده است. برای اجرای منظم برنامه ها به همکاری صمیمانه تک تک شرکت کنندگان نیاز است تا شب بی نظیری به یاد بماند. رعایت پاکیزگی و قوانین حضور در یک منطقه حفاظت شده محیط زیست که غنی از حیات وحش است بسیار مهم است. رصدگران تدارک یک شب رصدی تمام عیار را به درستی ببینند، ابزار رصدی خود را از پیش کنترل کنند(در صورتی که تصویر ابزار رصدی بیش از حد نا واضح باشد سبب اختلال در برنامه و کار داور آن گروه می شود) لباس گرم، کیسه خواب (در صورت ابری شدن هوا) و آذوقه غذایی انرژی بخش به همراه داشته باشند. افرادی که از چراغ قوه با نور شدید استفاده کنند به دلیل مزاحمت برای رصدگران دیگر از دور مسابقه حذف می شوند. برای کار با نقشه شرکت کنندگان می بایست از چراغ قوه نور قرمز استفاده کنند. همچنین پذیرفته شدگان مجاز به استفاده از لپ تاپ و نرم افزار های رصدی به جای نقشه آسمان نیستند.

اگر به هر دلیل از شرکت در دومین رقابت صوفی، حتی پس از واریز وجه ثبت نام منصرف شدید:

از پذیرفته شدگانی که به هر دلیل قصد انصراف از شرکت در رقابت دارند خواهشمندیم که هر چه سریعتر انصراف خود را فقط از طریق ارسال نامه به نشانی الکترونیک sufi.competition@gmail.com اعلام نمایند تا فرصت جایگزینی با نفراتی که با فاصله کمی انتخاب نشده اند و نامشان در فهرست زیر نیامده است، به وجود آید. عدم اطلاع به موقع شرکت کننده مبنی بر انصراف از حضور در برنامه، موجب ایجاد اختلال در روند کار تیم اجرایی شده و بی شک در پذیرش او برای حضور در برنامه های آتی که شاخه آماتوری انجمن نجوم برگزار خواهد کرد، اثر گذار خواهد بود.

علاوه بر این چنانچه شرکت کنندگان وجه رقابت را واریز نمایند و پس از آن به هر دلیلی قصد انصراف داشته باشند، می بایست حتما تا پیش از تاریخ 4 شهریور انصراف خود را اعلام نمایند تا تمام وجه ثبت نام به آنها عودت داده شود. از روز 4 شهریور به بعد به دلیل هزینه کامل مبلغ واریزی شرکت کننده در امور تدارکاتی و اجرایی رقابت امکان عودت وجه ثبت نام به شرکت کنندگان منصرف شده وجود ندارد.

چگونگی شرکت در رقابت به صورت گروهی

رصدگرانی که از دوربین های دوچشمی رایج بهره می برند فقط به صورت انفرادی می توانند شرکت کنند و امکان شرکت گروهی با دوربین های دوچشمی و تلسکوپ هایی با دهانه کوچک تر از ۹ سانتی متر نیست. در مورد دوربین های دوچشمی با قطر شیئی بیش از ۱۲۰ میلی متر امکان شرکت به صورت یک گروه دو نفره و با دوربین های دوچشمی با قطر شیئی ۱۵۰ میلی متر می توانند در قالب یک گروه سه نفره شرکت کنند. البته رصدگر می تواند با چنین ابزارهای بزرگی به صورت انفرادی نیز شرکت کند.

شرایط پذیرش گروهی در رده تلسکوپی به این شرح است: گروه ۲ نفره برای تلسکوپهای ۹ سانتی متر و بزرگتر و گروه ۳ نفره برای تلسکوپ ۱۲ اینچ و بزرگتر.

شرکت کنندگان برای طرح سوالات و پیشنهادات و نیز کسب اطلاعات بیشتر، به جای گذاردن کامنت در بخش نظرات می توانند با همکاران کمیته رقابت های شاخه آماتوری (محمدحسین الماسی و یاسمن شاه محمدی) با پست الکترونیک زیر ارتباط برقرار کنند: sufi.competition@gmail.com

چگونگی سفر به زاهدان

توصیه می کنیم که شرکت کنندگان سفر به زاهدان را هوایی انجام دهند. از شهرهای تهران، مشهد و اصفهان پرواز مستقیم به زاهدان وجود دارد. برای کاهش در هزینه سفر می توان تلسکوپ را از یک یا دو روز قبل با پست به صورت زمینی ارسال کرد.

تا این لحظه تلاش ما برای جذب حمایت از ارگان ها مبنی بر در اختیار قرار دادن اتوبوس برای آن دسته از شرکت کنندگان که تمایل دارند زمینی سفر کنند به نتیجه نرسیده است. با جلب چنین حمایتی، سفر زمینی این دسته از شرکت کنندگان رایگان و یا با پرداخت هزینه مختصری انجام خواهد شد.

اما اگر جلب حمایت از ارگان ها برای سفر با اتوبوس میسر نشد، شرکت کنندگان می توانند با اتوبوسی که کمیته رقابت های شاخه آماتوری ضمن هماهنگی با یک شرکت معتبر مسافربری تدارک خواهد دید از مبداء تهران به سوی زاهدان سفر کنند و البته هزینه این سفر زمینی به صورت جداگانه و علاوه بر مبلغ واریزی برای شرکت در رقابت از این شرکت کنندگان اخذ می گردد. بی شک سفر دسته جمعی این شرکت کنندگان نسبت به افرادی که به صورت زمینی و مستقل به زاهدان سفر می کنند با سهولت بیشتری انجام خواهد شد. مدت این سفر قریب به 24 ساعت خواهد بود. این اتوبوس صبح سه شنبه 5 شهریور ماه از تهران حرکت خواهد کرد و چهارشنبه 6 شهریور به زاهدان خواهد رسید و روز یکشنبه 10 شهریور از زاهدان حرکت خواهد کرد تا دوشنبه 11شهریور به تهران بازگردد.

همچنین شرکت کنندگانی که به صورت هوایی به زاهدان سفر می کنند می توانند تلسکوپ خود را با پرداخت هزینه بار با همین اتوبوس به زاهدان انتقال دهند (البته در صورتی که این امکان از سوی شرکت مسافربری فراهم شود).

وضعیت نهایی نوع سفر زمینی با اتوبوس ها در زمان اعلام اسمی نهایی شرکت کنندگان حاضر در دومین رقابت صوفی اعلام خواهد شد و علاقه مندان برای رزرو بلیط می توانند تا 3 شهریورماه، با تلفن همراه شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران، هر روز از ساعت 17 الی 19 به شماره 09369296200 تماس بگیرند.

چنانچه تمایل به سفر زمینی با این اتوبوس را دارید، در فرم مشخصاتی که برای شما ارسال شده است، به پرسش مربوط به سفر زمینی با اتوبوس پاسخ مثبت دهید و یک شماره تلفن برای تماس فوری یادداشت نمائید.

روند انجام برنامه های جانبی رقابت صوفی در زاهدان پس از پایان رقابت

پس از پایان رقابت در صبح جمعه، 8 شهریور و اعلام اسامی برندگان رقابت و انجام مراسم اختتامیه، شرکت کنندگان پس از صرف ناهار و بازدید از یکی از روستاهای زیبای منطقه به استراحت در زاهدان خواهند پرداخت و آن دسته از شرکت کنندگانی که بایستی زودتر به شهر خود باز گردند می توانند ضمن هماهنگی با پیشاهنگ و دبیران رقابت از گروه جدا شوند. سایر شرکت کنندگان در زاهدان و در خوابگاه های پیش بینی شده اقامت خواهند داشت تا از صبح شنبه 9 شهریور همراه با گروه به بازدید از جاذبه های گردشگری استان نظیر شهر سوخته، دهانه غلامان و ... بپردازند. شرکت کنندگان برای اقامت در خوابگاه ها، صرف غذا در خوابگاه و نیز سفر توریستی برای بازدید از جاذبه های گردشگری استان هزینه اضافه ای نخواهند پرداخت و میهمان مردم خونگرم سیستان، استانداری، دانشگاه سیستان و بلوچستان و دانشگاه زابل خواهند بود.

روز یکشنبه آخرین روزی است که شرکت کنندگان ضمن بازدید از سایر جاذبه های استان می توانند خود را برای بازگشت به شهرهای خود آماده کنند.

راه های تماس با کمیته برگزاری

علاوه بر پست الکترونیک sufi.competition@gmail.comکه 24 ساعته در دسترس و پاسخگو است، شرکت کنندگان می توانند جهت طرح پرسش ها، پیشنهادها و انتقادهای خود تا 6 شهریور ماه، هر روز از ساعت 17 الی 19 با تلفن همراه شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران به شماره 09369296200 تماس بگیرند. مجدداٌ تاکید می کنیم که ارسال مدارک ثبت نام و یا اعلام انصراف از رقابت فقط از طریق ارسال ایمیل به نشانی الکترونیک فوق انجام می پذیرد.

توضیحات بیشتر درباره دومین رقابت صوفیچهارمین اطلاعیه رقابت صوفی

سخن پایانی

موفقیت در برگزاری رقابت صوفی وابسته به نظم گروهی و همکاری با گروه برگزار کننده است. برای اجرای منظم برنامه ها به همکاری صمیمانه تک تک شرکت کنندگان نیاز است تا شب بی نظیری به یاد بماند. رعایت پاکیزگی و قوانین حضور در طبیعت بسیار مهم است. رصدگران تدارک یک شب رصدی تمام عیار را به درستی ببینند، ابزار رصدی خود را از پیش کنترل کنند (در صورتی که تصویر ابزار رصدی بیش از حد نا واضح باشد سبب اختلال در برنامه و کار داور آن گروه می شود)، چراغ قوه نور قرمز به همراه بیاورند، لباس گرم، کیسه خواب (در صورت ابری شدن هوا) و آذوقه غذایی انرژی بخش به همراه داشته باشند. افرادی که از چراغ قوه با نور شدید استفاده کنند به دلیل مزاحمت برای رصدگران دیگر از دور مسابقه حذف می شوند. همچنین شرکت کنندگان در حین برگزاری رقابت مجاز به استفاده از لپ تاپ به جای نقشه های معمول آسمان نیستند.

رقابت صوفی با هدف گرد هم آمدن بهترین رصدگران اعماق آسمان از سراسر ایران در یک شب رصدی و زیر آسمان پر ستاره، یعنی همان چیزی که همه ما را دلباخته خود کرده است، برگزار می شود. هدف اصلی با هم بودن، ایجاد ارتباط میان منجمان آماتور باتجربه و محک زدن توانایی های رصدی است برای هر شرکت کننده است. رقابت هدف دوم است.

اسامی پذیرفته شدگان نهائی رقابت صوفی در روز 1 شهریور بر روی سایت http://www.asiac.irقرار خواهد گرفت جزئیات بیشتر مربوط به رصدگاه و نیز محل تجمع و نحوه حرکت زمینی گروه از تهران طی روزهای پیش رو در سایت اینترنتی http://www.asiac.irمنتشر خواهد شد. از این رو شرکت کنندگان بایستی جهت اطلاع از این جزئیات به سایت اینترنتی مذکور مراجعه نمایند.

با احترام

پوریا ناظمی و کاظم کوکرم

دبیران برگزاری دومین رقابت صوفی

 

اسامی پذیرفته شدگان
اسامی پذیرفته شدگان در رده تلسکوپ
تهران
1. فاطمه خانی
2. آریگا مارگوسیان
3.امین جمشیدی
4.ارگین ماطوسیان
5.احمدرضا لطفی
6.کیارش وزیرزاده نوبری
7.سعیده قوچ کانلو
8.سپیده شعرباف
9.حامد عباسی
10.محمد مهرزاد اخوین
11.محمد طه قوچ کانلو
12.مهدی زمانی
13.زهرا پهلوان
14.بابک مشمولی
15.علی احمدیان
16.افشین شریفی
17.سبا رهبر
18.محمد تقی نوعی پور
19.آرمان محمدی یزدی
20.کیمیا کیائی
21.بهنام افشار
22.محمد حسینی فرد
23.امیراشکان فروتن
24.رامتین طاهریان
25.پدرام ربیعی
26.جواد اشراقی
27.خشایار معروفی
28.لینه ابراهیمیان
29.لرنیک تهماسیان
30.لوسینه ابراهیمان
31.حامد سلیمانی
سایر شهرستان ها
1.سامان رجایی
2.محمد یزدانی
3.رامین صالحی
4.احمد فتوحی
5.عارفه لطفی پناه
6.احمد الستی
7.سحر روزبهانی
8.محمد حسین طالع زاده لاری ا
9.حامد پورخرسندی
10.عبدالحسین هاشمی زاده
11.کامیار گیوه کی
12.کامیاب گیوه کی
13.مهسا خالقی
14.کسری مختارپور
15.محمدرضا رئیسی
16.سیماصفاکیش
17.ماهان خضرایی
18.ندا رییسی
19.مسعود میرشجاعیان
20.مهدی کاظمی
21.رامین ذوالفقاریان
22.علی ترکمان
23.محمد یزدانی
24.علیرضا دادخواه
25.آتوسا افغانی
26.بنیامین پیری
27.مجتبی مقدسی
28.صدف بهزادی فر
29.سیما سرگلزایی
30.آرمان گلستانه
31.امان ا... جلالی نژاد
32.آریانا آهنگری
33.امیر جلالی نژاد
34.حسن روغنی
35.مجید امانی
36.سارا شادابی
37.فاطمه محمدپور
38.محمد حسین رازبین
39.یوسف ایزدی
40.حسن روغنی
41.سعید صداقت
42.میرحسین موسوی
43.لیلا فرومند
44.مانیا رهبان
45.زینب مؤمن زاده
46.محمدعلی خیامیان
47.هدیه یعقوبی
48.سمیه اصغر پور
49.احسان رستمی زاده
50.پگاه پریشان
اسامی پذیرفته شدگان در رده دوربین دوچشمی
تهران
1.افشین طباطبائی
2.علی رضا یاسی
3.تیمور سیف الهی
4.مسعود صفری
5.هادی برغمدی
6.محمدرضاکریمی
7.فاطمه هاشمی نیاری
8.حمیدرضا هادیان
9.سهند سهیلی مظفر
10.محمد علی شهریاری
11.امید میرجلالی
12.غلام رضا نجفی فرد
13.ناصر کاوه فیروز
14.مرجان ارمغان
15.طناز حسن پور
سایر شهرستان ها
1.امید دستجردی اماشی
2.فرزانه احمدلو
3.محسن فرقانی
4.محمود زارعی
5.داود مقیمی دهکردی
6.سید کمال الین میرطاووسی
7.محمد علیزاده
8.علی لطفی
9.اسما حدیدی
10.مجید قهرودی
11.مجید الهی
12.سجاد مهدیزاده
13.پویا ابوطالبیان
14.زینب کیشانی
15.سعیده سلمانی احمد ابادی
16.وحیدطاهرخانی
17.فاطمه مظاهری کوهتنستانی
18.بنیامین ‍‍پیری
19.سوسن ترابی پاریزی
20.بهنود اشکانی
21.علی مرعشی
22.مهرنوش رشیدی مژده ای
23.امیر امیرداد
24.محمد علی شیخ بهائی
25.فاطمه قرچکی
26.افروز افراسیابی
27.صدف جمشیدی
28.فائزه چقاجردی
29.رامناز رئیسی فرد
30.حسین کزازی
31.محمدمهدی عسگری

 

/ 0 نظر / 44 بازدید